آموزش استفاده و طراحی PWA یا وب اپلیکیشن

وب اپلیکیشن یا PWA چیست؟
0
(0)

سالها از آغاز ساخت گوشی های هوشمند می گذرد که همزمان با آن عصر برنامه های بومی پدیدار شد. برنامه ها همچنان در زندگی روزمره ما نقش گسترده ای دارند و بسیاری از صاحبان مشاغل چندین بار از خودسوال کرده اند: آیا باید برنامه ای داشته باشیم؟ البته ، تنها پاسخ به آن بستگی به آشنایی با وب اپلیکیشن PWA یا پیش رونده چیست؟ دارد. ساخت و نگهداری یک برنامه بومی دست و پا گیر و اغلب بسیار گران است ،خوشبختانه گزینه دیگری وجود دارد (برنامه وب پیشرونده ، معروف به PWA)

وب اپلیکیشن PWA یا پیش رونده چیست؟

PWA مخفف برنامه وب پیشرونده است، که از API ها و ویژگی های در حال ظهور،  مرورگر وب همراه با استراتژی سنتی پیشرفت تدریجی استفاده می کنند تا یک تجربه کاربری مانند برنامه بومی را در برنامه های وب بین پلت فرم ایجاد کنند. برنامه های وب پیشرونده یک الگوی طراحی مفید هستند ، اگرچه یک استاندارد رسمی نیستند ، می توان PWA را مشابه AJAX یا سایر الگوهای مشابه دانست که مجموعه ای از ویژگی های برنامه را شامل می شود ، از جمله استفاده از فن آوری ها و تکنیک های خاص وب این مجموعه از اسناد به شما همه نیازهای شما در مورد آنها را می گوید.

تفاوت بین یک برنامه بومی و وب اپلیکیشن PWA یا پیش رونده چیست؟

یک برنامه بومی ، مانند برنامه هایی که از App Store یا Google Play Store بارگیری می کنید ، اغلب در یک زبان برنامه نویسی خاص برای آن سیستم عامل ساخته شده است ، بنابراین برای برنامه های iOS ، این Swift و برای برنامه های Android ، Java است. اگر می خواهید برای آن سیستم عامل ها برنامه بسازید ، باید از این فناوری بدانید ، میانبرهایی وجود دارد ، اما اینها با محدودیت های خاص خود همراه هستند ، اگر می خواهید یک برنامه در همه سیستم عامل های تلفن همراه داشته باشید ، باید تمام فن آوری های مختلف را بدانید راهی آسان برای ساختن و انتشار آن در تمام فروشگاههای خارج از کشور وجود ندارد.

البته ، راه هایی وجود دارد که می توانید از هر دو جهان بهترین بهره ببرید به عنوان مثال یک برنامه وب پیشرونده در مرورگر اجرا می شود و – پس از ذخیره شدن در صفحه اصلی – مانند یک برنامه بومی عمل می کند ، حتی به سخت افزار و نرم افزار زمینه ای دسترسی پیدا می کند که مرورگر به دلایل ایمنی نمی تواند به آنها دسترسی پیدا کند ، اگر عملکرد PWA عالی باشد ، کاربران هرگز نخواهند فهمید که به جای برنامه بومی از یک برنامه تحت وب استفاده می کنند.

مزایای وب اپلیکیشن PWA یا پیش رونده چیست؟

دلیل اصلی تعقیب برنامه ها برای همه این است که تعامل بیشتری دارند. کاربرانی که برنامه شما را نصب می کنند بزرگترین طرفدار شما هستند و به احتمال زیاد استفاده از آنها را به فروش یا ثبت نام تبدیل می کنند، با تشکر از فشار دادن اعلان ها ، تعامل مجدد با کاربران بسیار آسان تر است، برنامه ها می توانند تجربه ای عالی ارائه دهند که می تواند به خوبی برای یک برند مفید باشد.

ما در مورد برخی از مفاهیم PWA در این مقاله صحبت کردیم ، اما در اینجا یک مرور کوتاه است:

 ۱_برای ورود به فروشگاه های مختلف اپلیکیشن ، مجبور نیستید مراحل کار را طی کنید.

 ۲_ می توانید PWA ها را با فناوری های رایج وب بسازید.

 ۳_ ساخت آنها اغلب ارزان تر است.

 ۴_ از آنجا که سایت خود را به برنامه تبدیل می کنید ، پایگاه کد کمتری برای نگهداری خواهید داشت.

 ۵_  PWA پاسخگو هستند و با اندازه های مختلف صفحه نمایش کار می کنند.

 ۶_  PWA ها صاف ، سریع و سبک وزن هستند.

 ۷_نیازی به انتقال پول زیادی به گوگل و اپل نیست.

۸_ برخلاف سایت معمولی شما ، آنها به صورت آفلاین کار می کنند.

 ۹_ PWA ها از طریق موتورهای جستجو قابل کشف هستند (که مخاطبان بسیار بیشتری نسبت به فروشگاه های برنامه دارند. بعلاوه ، اگر می خواهید همچنان می توانید PWA های خود را از طریق فروشگاه های برنامه توزیع کنید)

۱۰_ برای درگیر کردن مجدد کاربران می توانید از اعلان های فشاری استفاده کنید ، نصب PWA می تواند منجر به تعامل بیشتر شود هنوز هم ، برنامه های بومی گاهی برنده می شوند. PWA ها عمیق تر و عمیق تر به سیستم عامل یک تلفن هوشمند دسترسی پیدا می کنند ، اما یک برنامه بومی می تواند هنوز عمیق تر شود. بعلاوه ، محدودیتهایی برای آنچه PWA می تواند انجام دهد وجود دارد. به عنوان مثال ، PWA ها بهترین گزینه نیستند وقتی می خواهید بازی های با کارایی بالا بسازید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید