آموزش کامل کیورد ریسرچ یا تحقیق کلمات کلیدی + ابزارها

چگونه کلمات کلیدی ارزشمند برای سئو را تشخیص می دهیم؟
0
(0)

درباره هر کاربری که می خواهد خدمات شما را از طریق Google یا موتور جستجوی دیگری پیدا کند ، فکر کنید:  وقتی کاربر می خواهد خدمات شما را پیدا کند ، چه چیزی را وارد Google می کند؟کلمات و عباراتی که هنگام پاسخ به این سوال پیدا می کنید کلمات کلیدی شما خواهند بود. اکنون ، وقتی مقالات SEO را می خوانید یا دستورالعمل هایی را درباره چگونگی بهبود SEO در وب سایت خود دریافت می کنید ، ممکن است از شما سوال شود: “کلمات کلیدی شما چیست؟”یا چگونه کلمات کلیدی ارزشمند برای سئو را شناسایی کنیم؟در واقع ، پاسخ به این سوال به معنای شناخت خوب مخاطبان است. این بدان معنی است که بازدید کننده یا مشتری هنگام جستجوی Google ممکن است بخواهد در وب سایت شما پیدا کند و دارای صفحات سایت باشد که به طور کامل به سوال بازدید کننده پاسخ دهد. زیرا کلمه کلیدی چیزی نیست جز سوالی که کاربر از گوگل می پرسد و صفحات سایت نیز پاسخ این سوال هستند. در سئو ، کلمه کلیدی بیش از یک کلمه است

کلمه کلیدی چیست؟

کلمه یا عبارتی است که کاربر برای یافتن محتوای مورد علاقه خود وارد قسمت جستجوی موتور جستجو می شود. به عنوان مثال ، اگر “بهترین لباس عروس ۲۰۲۱” را وارد Google کنید ، به موتور جستجو می گویید که می خواهید لیستی از لباس عروس را پیدا کنید که یک متصدی بهترین انتخاب برای عروسی های ۲۰۲۱ را انتخاب کرده است. در دنیای سئو ، وقتی می گوییم «کلمه کلیدی» هر چیزی را که کاربر Google در قسمت جستجو تایپ می کند ، در نظر می گیرد ، این باشد که یک کلمه یا یک گروه کلمه باشد – یا حتی همانطور که گفتیم ، یک جمله کامل.

بنابراین ، به عنوان مثال ، اگر یک وب سایت روانشناسی خوانده اید ، می توانید “روانی” را به عنوان کلمه کلیدی مورد نظر خود انتخاب کنید ، اما همچنین می توانید “روانشناسی دقیق روانخوانی” را نیز انتخاب کنید.وقتی به شما گفته می شود “کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید” چه کاری باید انجام دهید ممکن است احساس کنید که هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد SEO دارید و این ممکن است درست باشد ، اما اجازه ندهید این باعث دلسردی شما شود. شما چیزی را می دانید که هیچ کتاب یا راهنمای جستجوگر جستجوگرها هرگز نمی داند: شما مشتریان خود را می شناسید و می دانید که آنها چه چیزی نیاز دارند. و اگر شما می دانید چطور این کار را بهتر از رقبای خود انجام دهید (یا حداقل متفاوت) ، هک کنید!

کشف کلمات کلیدی اصلی: افراد چه چیزی را جستجو می کنند؟

روشهای مختلفی برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای کشف کلمات کلیدی اصلی پروژه شما وجود دارد. ما چند گزینه از جمله استفاده از ابزارهای رایگان و پولی را پوشش خواهیم داد.

 

برای کار با ابزار keyword planner چند نکته مهم را در ذهن داشته باشید:

۱_اعداد ارایه شده در این ابزار برای تعداد ورودی های شما هنگام تبلیغات در گوگل هستند و با آمار واقعی جستجو در گوگل اختلاف دارند.

۲_هنگام آنالیز جستجوی یک کلمه به روند صعودی یا نزولی بودن جستجو طی یک سال گذشته توجه کنید.

۳_حتی اگر رتبه ۱ گوگل باشید تنها میتوانید ۵۰ درصد از این جستجوها را به خود اختصاص دهید.

۴_میزان رقابت پذیری کلمات در این بخش تنها براساس استانداردهای سئپ نیست بلکه میزان تبلیغات در گوگل و هزینه آنها نیز در آن تاثیرگذار است.

 

 استفاده از Google Keyword Planner برای یافتن کلمات کلیدی:

وقتی شروع به ایجاد لیستی از کلمات کلیدی کنید که می خواهید هدف قرار دهید ، Google Keyword Planner کمک بزرگی خواهد کرد. این ابزار می تواند به شما کمک کند تا سریع لیست کلمات کلیدی بزرگی ایجاد کنید.

Google Keyword Plannerاین ساده ترین ابزار نیست ، اما شروع به افزودن کلمات کلیدی برای یک محصول یا خدمات جدید بسیار عالی است. Google Keyword Planner با هر حساب Google Ads قابل دسترسی است. وارد شوید. شما دو گزینه دارید. ما بر روی اولین مورد تمرکز خواهیم کرد: کشف کلمات کلیدی جدید. روی کشف کلمات کلیدی جدید کلیک کنید و شروع با کلمات کلیدی را انتخاب کنید یا با یک وب سایت شروع کنید. برای استفاده از بهترین کلمات کلیدی خود – Google Keyword Planner از فیلترها استفاده کنید

Google به طور متوسط ماهانه میزان جستجوی شما ، رقابت و میزان هزینه ای را که باید در یک کمپین Google Ads PPC پیشنهاد دهید و هزینه کنید ، به شما ارائه می دهد. کلمات کلیدی را گروه بندی کنید ، مکان و محدوده تاریخ را تغییر دهید و ایده های کلمات کلیدی را بارگیری کنید

 

مراحلی که باید انجام دهید در اینجا آمده است:

مرحله شماره ۱: به منظور استفاده از Google Keyword Planner:

شما باید وارد شوید یا یک حساب Google Ads جدید ایجاد کنید (برای ورود به سیستم باید حساب Gmail داشته باشید).

مرحله شماره ۲: ابزار “Keyword Planner” را پیدا کنید.

پس از ورود به حساب Google Ads خود ، در نوار منوی صفحه اصلی روی «ابزارها و تنظیمات» کلیک کنید و روی پیوند «برنامه ریز کلمات کلیدی» کلیک کنید.

مرحله شماره ۳: ابزار “کشف کلمات کلیدی جدید” را انتخاب کنید.

شما دو گزینه مختلف خواهید دید: “کشف کلمات کلیدی جدید” و “دریافت حجم جستجو و پیش بینی ها”

این دو ابزار می توانند هزاران کلمه کلیدی تولید کنند.

اما ، به خاطر داشته باشید که این ابزارها برای تبلیغ کنندگان طراحی شده اند ، نه برای اهداف SEO. آنها دارای تعدادی ویژگی هستند که شما نیازی به آنها نخواهید داشت.

 

روی ابزار “کشف کلمات کلیدی جدید” discovery of new keywords ” کلیک کنید ، صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که می توانید برای تولید ایده های کلمات کلیدی دیگر ، کلمات کلیدی اصلی خود را وارد کنید.

 

مرحله شماره ۴: کلیدواژه های اصلی را که انتخاب کرده اید وارد کنید.

در اینجا شما “کلمات کلیدی (golf tips, golf swing, golf clubs) را وارد می کنید

مرحله شماره ۵: برای بدست آوردن لیست کلمات کلیدی ، نتایج ایجاد کنید.

این ابزار بر اساس کلمات کلیدی که وارد کرده اید به شما نتیجه می دهد. می توانید لیستی از کلمات کلیدی تولید شده را مرور کنید و در صورت لزوم ، کلمات کلیدی جستجوی خود را تغییر دهید.

با استفاده از Google Keyword Planner می توانید لیستی از ایده های کلمات کلیدی را که برای کاوش بیش از حد کافی است ، بدست آورید. اما ، در صورت تمایل به بررسی سایر ابزارها ، من به شما نشان خواهم داد که چگونه می توانید این کار را با Ahrefs انجام دهید. این فرایند تحقیق کلمات کلیدی شبیه سایر ابزارهای برتر خواهد بود.

 

 

سخن آخر:

ابزار گوگل کیورد پلنر (google keyword planner) یکی از بهترین ابزار گوگل است که از آن می‌توان برای پیدا کردن کلمات کلیدی برای سئو و بهینه سازی سایت و تبلیغات در گوگل ادوردز استفاده کرد داده‌های ابزار تحقیق برگزیده که مستقیماً از طرف خود گوگل ارائه می‌شوند، کاملاً رایگان هستند و با استفاده از چند راهکار ساده، بینش‌های فوق العاده‌ای را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید