گوگل آنالیتیکس چیست؟ + آموزش آنالیز سئو

گوگل آنالیتیکس Google Analytics در اصفهان
0
(0)

Google Analytics به شرکت ها بینش خوبی درباره وب سایت ها ، مخاطبان و بازاریابی دیجیتال خود می دهد. قدرتمند ، انعطاف پذیر و آسان برای استفاده ، تجزیه و تحلیل به بازاریابان باهوش کمک می کند پیام ها و کانال هایی را بیابند که بهترین نتیجه را به آنها می دهد. ابزار پیشرفته انتساب و آزمایش تبدیل به شرکت های بزرگ و کوچک کمک می کند تا تجارب بهتر کاربر را بسازند و استراتژی دیجیتالی خود را به حداکثر برسانند. اطلاعات کاربر را دریافت کنید که فقط Google می تواند به شما ارائه دهد. برای ارزیابی بهتر عملکرد محتوا ، محصولات و موارد دیگر ، از سایت و کاربران برنامه خود مطلع شوید. چه شغل شما بزرگ باشد و چه کوچک ، Google می تواند به شما کمک کند تا ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی را رفع نمی کند. اجازه دهید Google Analytics برای شما کار کند. با ما همراه باشید تا در این مقاله سوالات خو را در زمینه گوگل آنالیتیکس Google Analytics در اصفهان متوجه شوید.

گوگل آنالیتیکس Google Analytics چیست؟

این ابزار به شما امکان می دهد وب سایت ها ، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی را ردیابی کنید. علاوه بر این ، گزارش های از پیش تعیین شده و قابل تنظیم را در اختیار شما قرار می دهد. همانطور که در ورودی خود در ویکی پدیا نشان داده شده است ، Analytics “اطلاعات گروهی از ترافیکی را که به وب سایت ها می رسند با توجه به مخاطب ، کسب ، رفتار و تبدیل های انجام شده در وب سایت ارائه می دهد.” و همچنین ، Google Analytics ابزار غالب است. این داده ها و معیارها را بیش از سایر داده ها ارائه می دهد.

 

روی عناصر متنوعی و حیاتی مانند موارد زیر کار می کند:

  • تعداد بازدید
  • مدت زمان آنها
  • منابع ترافیک
  • صفحات بازدید شده

 

همچنین در بخشهایی مانند: کاربران شما بخشهایی را ترجیح می دهند ،کلمات کلیدی مورد استفاده ،جزئیات فنی دستگاه بازدید کنندگان این به مرورگرهایی که کاربران استفاده می کنند یا سیستم عامل های تلفن همراه آنها وارد می شود.

اما آنچه Analytics(آنالیتیکس) را به ابزاری کامل تبدیل کرده سازگاری آن با بقیه ابزارهای Google است. بنابراین ، ترکیب Analytics با AdWords ، Blogger یا YouTube امکان پذیر است. در واقع ، تمام ابزارهای Google که بازدیدها و بازدیدها در آن شمارش می شود ، می توانند با Google Analytics مخلوط شده و تکمیل شوند. علاوه بر این ، منابع جذاب مختلفی برای تجزیه و تحلیل در Google Chrome موجود است. شما هم می توانید با آنها بازی کنید.

 

Google Analytics چگونه کار می کند: فرایندها

ابزار رایگان Google Analytics با استفاده از ترکیبی از کوکی ها ، مرورگرها و کد JavaScript که در بالا بحث شد ، داده ها را جمع آوری می کند. برنامه تجزیه و تحلیل به لطف کد JavaScript که باید در صفحات خود وارد کنید و کوکی هایی که با دسترسی کاربر از طریق مرورگر به وب تولید می شوند ، می توانند اطلاعات را از سایت شما جمع آوری کنند.

به این ترتیب ، تمام Google Analytics فعالیت کاربر شما را از لحظه ورود تا زمان ترک وب سایت شما ضبط می کند و با استفاده از نمودارها و داده های آماری ، آن را به گزارش های مختلف تبدیل می کند تا شناخت تکامل را آسان تر کند.

 

عملکرد گوگل آنالیتیکس Google Analytics بر اساس سه فرآیند است:

 

جمع آوری داده ها ، پردازش آنها و ایجاد گزارش ها. با این حال ، برای شروع کار ، مانند هر استراتژی ، باید برخی اهداف را تعیین کنید. همچنین ، اگرچه سه جنبه مهم وجود دارد ، برای ارائه اطلاعات کامل به شما ، ما حتی در مورد پیکربندی صحبت خواهیم کرد.

یکی از ارزش های عالی Google Analytics این است که به شما امکان می دهد از نحوه عملکرد برخی از عناصر تراکتور در کمپین های بازاریابی دیجیتال خود مطلع شوید. برای این امر ، ضروری است که شما بدانید چگونه می توانید یک هدف را تعیین کنید. تنها در این صورت است که می توانید داده های مورد نیاز برای تصمیم گیری را بدست آورید.

در Google Analytics می توانید انواع مختلفی از اهداف را پیکربندی کنید. از مدت زمان بازدید از صفحه وب خود گرفته تا اطلاعات بسیار دقیق تر مانند تعداد صفحات بازدید شده ، تعداد بازدید یا تعداد کاربرانی که بر روی هر یک از عناصر نشان داده شده در صفحه کلیک کرده اند.

همچنین جالب است که  گوگل آنالیتیکس Google Analytics در اصفهان به شما امکان می دهد اهدافی را که ضروری می دانید پیکربندی کنید. روی مورد خاصی کلیک کنید با این حال ، شما همچنین می توانید از اهدافی که ابزار به طور خودکار علامت گذاری می کند استفاده کنید.

 

۴ هدف اصلی در Google Analytics عبارتند از:

 

  1. مقصد: مکان های خاص را مشخص کنید.
  2. مدت زمان: طول یک جلسه را علامت گذاری کنید.
  3. صفحات / صفحه های نمایش در هر جلسه: تعداد صفحات بازدید شده در همان جلسه است.
  4. رویداد: عملی را که قبلاً به عنوان یک رویداد تعریف کرده اید ، فعال کنید.

 

Google Analytics چگونه کار می کند؟

به زبان ساده ، Google Analytics چندین خط کد رهگیری را در کد وب سایت شما قرار می دهد. این کد فعالیت های مختلف کاربران هنگام بازدید از وب سایت شما را به همراه ویژگی هایی (مانند سن ، جنس ، علایق) آن کاربران ثبت می کند. پس از آنکه کاربر از وب سایت شما خارج شد ، تمام آن اطلاعات را به سرور GA (Google Analytics) ارسال می کند.

در مرحله بعدی ، Google Analytics داده های جمع آوری شده از وب سایت شما را به روش های مختلف و در درجه اول در چهار سطح جمع می کند:

سطح کاربر (مربوط به اقدامات هر کاربر)

سطح جلسه (هر بازدید فردی  )

سطح مشاهده صفحه (هر صفحه جداگانه بازدید شده)

سطح رویداد (کلیک دکمه ها ، نمایش فیلم ها و غیره)

 

چه تمایزی بین معیارها و ابعاد در Google Analytics وجود دارد؟

طرز فکر من در مورد تفاوت بین معیارها و ابعاد این است که سنجه ها آمار واقعی است که Google در مورد رفتار کاربر در وب سایت شما جمع آوری کرده است ، و ابعاد روش های مختلفی است که می توانید براساس پرسش های تجاری که می خواهید به آنها پاسخ دهید ، این اعداد را مشاهده کنید.

به عنوان مثال ، فقط دانستن میزان کل افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند برای تجارت شما مفید نیست. از طرف دیگر ، دانستن اینکه چند نفر از نظر سن یا مکان از وب سایت شما بازدید می کنند ، برای درک اینکه مخاطبان اصلی شما در اینترنت چه افرادی هستند ، بسیار مفید است. به عنوان مثال ممکن است یاد بگیرید که ۸۰٪ بازدید کنندگان شما زنانی هستند که بین ۲۵ تا ۳۵ سال در شهرهای ساحلی شرقی (NYC، DC، Boston) زندگی می کنند – این اطلاعات بسیار مفید و عملی در مورد افرادی است که باید با بازاریابی دیجیتال خود هدف قرار دهید.

در این مثال ، تعداد اولیه بازدیدها معیار اندازه گیری است ، و سن و جنسیت ابعادی هستند که شما براساس آن تقسیم بندی می کنید. اساساً ، تجزیه و تحلیل داده ها بر اساس س questionsالات کسب و کاری که می خواهید به آنها پاسخ دهید ، معیارها را تقسیم و تقسیم می کنند. ما در اینجا راهنمایی نوشتیم تا به شما در درک بهتر دو مورد از اصول Google Analytics شامل تجزیه و تحلیل ، تفاوت بین اندازه ها و ابعاد و انتخاب سنجه های صحیح کمک کند. آن را بررسی کنید!

 

چه نوع داده ای در Google Analytics موجود است و چه کاری می توانید با آنها انجام دهید؟

دو نوع داده وجود دارد که می توانیددر گوگل آنالیتیکس Google Analytics در اصفهان جمع آوری کنید:

  1. داده اکتساب کاربر: اطلاعات مربوط به کاربران شما قبل از مراجعه به وب سایت شما
  2. داده های رفتار کاربر: داده های مربوط به کاربران شما هنگام بازدید از وب سایت شما

 

۱_داده‌های اخذ شده توسط کاربر قبل از بازدید کاربران از وب سایت شما : شما می‌توانید اطلاعات مربوط به مشخصات دموگرافیک کاربر قبل از بازدید از وب سایت خود را ببینید ( سن , جنسیت و منافع آن‌ها ) . همچنین می‌توانید داده‌هایی را که از آن‌ها می‌آیند دریافت کنید , چه در فیسبوک , دیگر وب سایت‌ها , یا گوگل جستجو کنید. من این داده‌ها را ” داده‌های اکتساب کاربر ” می‌نامم , زیرا می‌توانند به شما کمک کنند که کدام گروه و کانال کاربر را هدف قرار دهند .

این ویژگی‌ها از بازدیدکنندگان وب شما , مانند شبکه‌های رسانه‌ای که آن‌ها مکررا ً و اطلاعات دموگرافیک آن‌ها , برای خود کاربران ذاتی هستند . شما واقعا ً نمی‌توانید این ویژگی‌ها را تغییر دهید .

خوشبختانه , اینترنت عظیم است , بنابراین حتی اگر نمی‌توانید این ویژگی‌های ذاتی بازدیدکننده را تغییر دهید , می‌توانید گروه‌های کاربری خاص را در اینترنت انتخاب کنید که ویژگی‌هایی که می‌خواهید هدف قرار دهید را داشته باشند . شما می‌توانید با اجرای تبلیغات هدفمند از طریق فیس بوک , گوگل , و دیگر سکوهای تبلیغاتی , بیشتر آن‌ها را جذب کنید . داده برداری کاربر شما می‌تواند به عنوان قطب هدایت‌کننده برای هدایت استراتژی و فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال شما عمل کند.

۲_داده‌های رفتار کاربر گروه دوم داده‌های ” رفتار کاربر ” هستند که طی یک جلسه کاربر در وب سایت شما جمع‌آوری می‌شوند . داده‌های ” رفتار کاربر ” شامل : چه مدت یک کاربر بر روی وب سایت شما می‌ماند که اولین و آخرین صفحه وب سایت شما در وب سایت شما است . کلید در اینجا استفاده از تحلیل‌های مختلف برای شناسایی صفحات ” گیر ” است . ” شما می‌توانید تجربه کاربر خود را بر روی این صفحات مشکل هموار کنید تا کاربران بتوانند به طور یکپارچه به سمت تبدیل به مشتریان با حداقل اصطکاک حرکت کنند .

” داده‌های رفتار کاربر ” می‌تواند به عنوان راهنمایی برای شما برای بهبود وب سایت خود عمل کند , بنابراین بیشتر کاربران شما تبدیل به تبدیل شدن, چه به معنی ایجاد یک خرید در وب سایت شما , یا امضای خبرنامه تان هستند.

 

 

جمع بندی:

موفقیت در دنیای کسب و کاری های اینترنتی به خصوص وبسایت ها نیاز به تحلیل و بررسی های مداوم دارد. در زمینه سایت ها، ابزار های گوناگونی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان به بررسی و تحلیل سایت خود و سایت های رقیب پرداخت.گوگل آنالیتیکس Google Analytics در اصفهان یک سرویس رایگان Google است که در سال ۲۰۰۶ با بدست آوردن Urchin متولد شد. از آن زمان ، این یکی از برترین سیستم عامل های حرفه ای در اندازه گیری معیارها است. تجربه مشتری را با تجزیه و تحلیل دیجیتال برای وب سایت یا برنامه تلفن همراه خود – به صورت رایگان بهبود بخشید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید