دلایل و مزایای یادگیری برنامه نویسی

لزوم-یادگیری-برنامه-نویسی
0
(0)

در این مقله به بررسی دلایل و تاثیر مثبتی که شما به هنگام یادگیری برنامه نویسی متوجه آن‌ها خواهید شد اشاره می کنیم, با ما همراه باشید:

در عصری به سر می‌بریم که تکنولوژی و کامپیوتر جایگاه قابل توجهی در زندگی روزانه ما دارد و یادگیری برنامه نویسی یکی از شغل‌هایی است که به ما کمک خواهد که چگونه بهتر فکر کنیم.

همه ما می‌دانیم که کامپیوتر و حتی گوشی‌های هوشمند برای انجام دستورات به کد نیاز دارند، بنابراین برنامه نویسی یک شغل بااهمیت برای حال و آینده است.

درکی که همیشه راجع به برنامه نویسان وجود داشته است، این است که آنها افراد کم حرفی هستند، بسیار باهوش هستند و می‌توانند در یک دقیقه ۱۰۰ کلمه تایپ کنند درحالی که فقط به مانیتوری پر از نوشته نگاه می کنند که بی وقفه در حال اسکرول شدن است.

البته که این موضوع همواره مصداق ندارد. در واقع هر کسی می تواند برنامه نویسی را یاد بگیرد.شما فقط به تمرکز، بردباری و سخت کوشی نیاز دارید.

در این مقاله، ما به چهار تاثیر مثبتی که یادگیری برنامه نویسی در زندگی شما به جا خواهد گذاشت می‌پردازیم.

۱. شما تیزهوش تر می‌شوید و متفاوت‌تر فکر کنید

این نشان می‌دهد که یادگیری کدنویسی می‌تواند به شما کمک کند که حتی مطالب غیر مرتبط با کد نویسی را که در حال مطالعه و یادگیری آن ها هستید بهتر یاد بگیرید. با یادگیری برنامه نویسی شما یاد می گیرید که چگونه یک مساله را به بخش‌های کوچکتری که کامپیوتر بتواند آن ها را بفهمد بشکنید و برنامه‌ای بنویسید که به درستی کار کند.

با انجام چنین کاری، شما ذهنیت خود را بر اساس حل مسائل و پردازش مقادیر زیادی از اطلاعات پایه گذاری می‌کنید که به شما کمک می کند، بتوانید موضوعات جدید را بهتر یاد بگیرید.

 به عبارت دیگر، شما یاد می گیرید که به مسائل از یک چشم انداز وسیع تر نگاه کنید که در نتیجه آن بهتر می توانید مسائل را حل کنید.

۲. بیشتر ورزش می‌کنید (بله درست است! بیشتر ورزش می کنید)

یادگیری کدنویسی معادل لطمه زدن به سلامتی است. شما ساعت‌های طولانی جلوی کامپیوتر می‌نشینید و این کار مشکلاتی را برای شما به همراه خواهد داشت. اما  مساله به همین جا ختم نمی شود.

برای بسیاری از افراد، مراقب تغذیه بودن و ورزش کردن نیاز به سخت کوشی فراوان دارد. این گونه افراد نیاز به اراده‌ای قوی برای داشتن یک سری برنامه‌های غذایی و ورزشی دارند.

یادگیری کد نویسی قطعا در این مورد بسیار مفید است. شما این مهارت را کسب می‌کنید که برای خودتان به تناسب نیاز‌ها و خواسته‌هایتان برنامه ریزی کنید.

۳. برنامه نویسی به شما کمک می‌کند بیشتر پول دربیاورید

کسب در آمد خوب، یک هدف عالی برای خیلی از افراد است؛ و یاد گیری برنامه نویسی راه مناسبی برای کسب درآمد بیشتر است. مهم نیست شغل و حرفه یا تخصص شما چیست. مهارت‌های کدنویسی مفید هستند. فرصت های شغلی مربوط به برنامه نویسی شانس‌هایی برای شما هستند که بتوانید به خوبی کسب درآمد کنید.

اگر اهل چالش باشید، همان طور که در کارتان پیشرفت می کنید، مهارت های کدنویسی در شما روز به روز قوی‌تر می شود. برنامه نویسان زیادی وجود دارند که در کارشان پیشرفت کرده‌اند و می‌خواهند کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند.

۴. با یادگیری برنامه نویسی ایده‌هایی که درون ذهنتان است را وارد زندگیتان می‌کنید

همه ما ایده‌هایی برای بهتر شدن زندگیمان داریم. فارغ از اینکه آن ایده‌ها مربوط به زندگی شخصی‌مان باشد، یا به زندگی شغلی‌مان مربوط باشد، ما ابزارهایی را برای تبدیل آن ایده‌ها به پروژه‌های واقعی را که قابلیت اجرا شدن داشته باشند را نداریم.

یادگیری کد نویسی این امکان را برای ما فراهم می‌کند که بتوانیم شخصا پروژه‌ای را که در ذهنمان داریم پیاده سازی کنیم. اینکه یاد بگیریم یک وب سایت طراحی کنیم یا یک برنامه بنویسیم، به ما کمک می  کند که به رویاهایمان را به واقعیت تبدیل کنیم.

نتیجه گیری:

برنامه نویسان باید همواره در رابطه با مسائل منطقی فکر کنند. به محض اینکه شما کدنویسی یاد می‌گیرید، در زندگی روزانه خود هم از تسلیم شدن در برابر شرایط سخت دست برمی‌دارید و برای حل مشکلات بارها و بارها تلاش می کنید؛ بنابراین به یک فرد صبور تبدیل خواهید شد که همیشه راه حلی برای مسائل پیدا خواهد کرد. این کار فقط نیازمند تلاش است، درست مانند زمانی که شما یک برنامه را می‌سازید، آن را اجرا کرده و با‌رها خطایابی می‌کنید تا به درستی کار کند.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که این جنبه‌های مثبت به افزایش توانمندی‌های فنی شما و توانایی شما در استفاده از کامپیوتر محدود شده است. اما موضوع فراتر از این هاست، یادگیری برنامه نویسی تمام زندگی شما را تغییر خواهد داد. از شیوه زندگی گرفته تا شغل و حرفه شما.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید