یازاریابی اینفلوئنسر (Influencer Marketing) چیست؟

یازاریابی اینفلوئنسر (Influencer Marketing) چیست؟
0
(0)

وقتی در حال انجام بازاریابی تأثیرگذار هستید ، داشتن یک راه حل نرم افزاری به شما کمک می کند تا کمپین های خود را بهتر اجرا و مدیریت کنید. این راه حل ها بسترهای بازاریابی تأثیرگذار هستند. آنها می توانند در طیف وسیعی از فعالیت ها از کشف اینفلوئنسر گرفته تا ردیابی روند فعالیت های به شما کمک کنند. بازاریابی اینفلوئنسر اکنون یک شکل ثابت از بازاریابی آنلاین است. مدتی است که این یک کلید واژه است و رسانه های اصلی به طور مرتب به آن اشاره می کنند. با این حال ، هنوز افرادی هستند که واقعاً نمی دانند بازاریابی تأثیرگذار چیست. در واقع ، برخی از افراد برای اولین بار با این عبارت روبرو می شوند و بلافاصله تعمق می کنند ، یازاریابی اینفلوئنسر (Influencer Marketing) چیست؟ بنابراین ما در این مقاله به مبانی بازاریابی تأثیرگذار خواهیم پرداخت.

اینفلوئنسرچیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ ترکیبی از ابزارهای قدیمی و جدید بازاریابی است. ایده محبوبیت را می گیرد و آن را در یک کمپین بازاریابی مبتنی بر محتوای مدرن قرار می دهد. تمایز اصلی در مورد بازاریابی اینفلوئنسر این است که نتایج این کارزار همکاری بین مارک ها و اینفلوئنسرها است.

یازاریابی اینفلوئنسر (Influencer Marketing) چیست؟

بازاریابی اینفلوئنسر نوعی بازاریابی است که بر افرادی تمرکز دارد که ممکن است به جای تمرکز بر بازار ، تا حدودی در یک بازار خاص تأثیر بگذارند. یازاریابی اینفلوئنسر به عنوان افرادی توصیف می شود که می توانند بر خریداران بالقوه تأثیر بگذارند و فعالیت های بازاریابی را در اطراف این افراد هدایت می کند.

بازاریابی اینفلوئنسر نوع جدیدتری از بازاریابی است. این زمانی است که یک شرکت برای شکل دادن به رفتار مشتری با یک شخص تأثیرگذار در صنعت خود شریک می شود. این فرد ، مورد اعتماد بازار هدف شرکت ، اغلب می تواند بر خریداران تأثیر بگذارد تا محصول یا خدمات تجاری را در نظر بگیرند ، درگیر آن شوند و از آن استفاده کنند.

بازاریابی اینفلوئنسر (تحت تأثیر بازاریابی تأثیرگذار) نوعی بازاریابی در شبکه های اجتماعی است که شامل تأیید و جایگزینی محصول از افراد تأثیرگذار ، افراد و سازمان هایی است که دارای ادعای سطح تخصصی دانش یا تأثیر اجتماعی در حوزه خود هستند. محتوای اینفلوئنسر ممکن است به عنوان تبلیغات توصیفی ارائه شود. تأثیرگذاران نقش یک خریدار بالقوه را بازی می کنند ، یا ممکن است به عنوان اشخاص ثالث درگیر شوند. این اشخاص ثالث را می توان در زنجیره تأمین (مانند خرده فروشان یا تولیدکنندگان) یا به عنوان تأثیرگذار بر ارزش افزوده مانند روزنامه نگاران ، دانشگاهیان ، تحلیل گران صنعت و مشاوران حرفه ای مشاهده کرد.

انفلوئنسر چه کسی است؟

اینفلوئنسرها افرادی هستند که برای ساختن برند خود و پرورش مخاطب خود وقت صرف کرده اند. آنها به طور طبیعی از شهرت خود و افرادی که به آنها اعتماد دارند محافظت خواهند کرد. آنها افرادی هستند که صبورانه و متمرکز برای موفقیت در شبکه های اجتماعی هستند. افرادی هستند که به دلیل دانش و تخصص خود در مورد یک موضوع خاص شهرت پیدا کرده اند. آنها به طور منظم در مورد آن موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی مورد نظر خود پست می گذارند و پیروان زیادی از افراد مشتاق و درگیر را که به دیدگاه های آنها توجه زیادی دارند ، ایجاد می کنند.

اهمیت بازاریابی اینفلوئنسر

اقتصاد نفوذ نحوه خرید چیزها را برای همیشه تغییر داده است. تقریباً ۶۷ درصد از بازاریابان گزارش می دهند که به نوعی در بازاریابی اینفلوئنسر فعالیت می کنند ، این عدد احتمالاً رشد خواهد کرد زیرا تأثیرگذارهای شبکه های اجتماعی بیشتر در معرض جریان اصلی قرار می گیرند. با افزایش تقاضا ، اقتصاد اینفلوئنسر به سمت راه حل های ساده تر در حال تغییر است ، و از ابزارهایی مانند شبکه های اینفلوئنسر ، سیستم عامل های سازگاری و حتی برنامه نویسی استقبال می کند تا به مارک ها کمک کند تا از تأثیرگذاران راحت تر استفاده کنند. مارک هایی که بخشی از آن نیستند کنترل خود را از دست می دهند. بازاریابی اینفلوئنسر به عنوان بهترین روش انتخاب مارک ها برای ارتباط با مخاطبان هدف خود در آمده است.

مزایای استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر

۱-به سرعت اعتماد ایجاد می کند

اینفلوئنسرها با طرفداران خود روابط ، اعتماد و اعتبار را ایجاد کرده اند. مردم به مطالب و توصیه های آنها احترام می گذارند.
با به اشتراک گذاری محتوای اینفلوئنسر ، به زودی توجه آنها را جلب خواهید کرد و آنها شروع به اشتراک گذاری مطالب شما می کنند ، پیام شما را در مقابل مخاطبان فعال قرار می دهند.

۲- آگاهی از برند را بهبود می بخشد

همانطور که گفته شد ، بازاریابی تأثیرگذار می تواند میزان دسترسی و موقعیت شما را به صورت آنلاین گسترش دهد. کاربران اجتماعی شروع به دانستن بیشتر درباره نام تجاری شما ، داستان شما ، اینکه شما چه کسانی هستید و راه حل های ارائه شده شما می شوند.کلید به حداکثر رساندن استراتژی تأثیرگذار اطمینان از این است که محتوای ارزشمندی را ارائه می دهید که به حضور آنها در شبکه های اجتماعی نیز می افزاید و از ارزش هر دو طرف اطمینان حاصل می کنید.

۳- استراتژی محتوای شما را غنی می کند

به اشتراک گذاری محتوای اینفلوئنسر می تواند به شما کمک کند تا خلا of برنامه محتوای خود را پر کنید.
این در شرایطی که ایده های محتوای شما تمام شده است یا به سادگی برای انتشار در صفحات اجتماعی خود به محتوای با کیفیت احتیاج دارید ، به خوبی کار می کند.

۴ به طور موثری به مخاطب هدف شما می رسد

این یک مورد بزرگ است. از طریق اینفلوئنسرهای مربوطه ، محتوای شما در مقابل کاربران اجتماعی قرار می گیرد که از قبل به جایگاه شما علاقه مند هستند. لازم نیست بودجه اضافی برای آزمایش و یافتن مخاطب خود صرف کنید – تأثیرگذار قبلاً این مخاطب را در رسانه های اجتماعی پرورش داده است.

۵- ارزش شگفت انگیزی برای مخاطبان شما فراهم می کند

در قلب بازاریابی داخلی ، ارائه محتوایی است که باعث حل مشکلات ، آموزش و الهام بخشیدن به مخاطبان مورد نظر شما می شود. بازاریابی اینفلوئنسر از این مفهوم استقبال می کند ، زیرا تأثیرگذاران از قبل با نیازهای افرادی که به آنها خدمت می کنند سازگار هستند.به نوبه خود ، می توانید به راحتی از محتوای آنها استفاده کنید و به مخاطبان خود ارزش دهید.

۶- مشارکت های برنده را ایجاد می کند

اتصال و تعامل با اینفلوئنسر می تواند شروع یک رابطه قدرتمند باشد. وقتی برای انجام کار طولانی مدت درگیر آن هستید ، هیچ وقت نمی دانید این اتصالات به کجا ختم می شوند.مشارکت های احتمالی مشترک ، رویدادهای زنده و سایر فرصت ها ممکن است در دست ساخت باشد.

بطور خلاصه

در این مقاله درمورد یازاریابی اینفلوئنسر (Influencer Marketing) چیست؟ صحبت کردیم. بازاریابی اینفلوئنسر یکی از بهترین روش ها برای ساخت سریع برند خود به صورت آنلاین و افزایش آگاهی در بین مخاطبان هدف شماست. یازاریابی اینفلوئنسر می تواند برای کسانی که در تلاش برای جذب جذابیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی خود هستند ، بسیار سودمند باشد.بازاریابی اینفلوئنسر زیرشاخه دیجیتال مار کتینگ می باشد شما برای استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر ابتدا باید دوره های آموزشی دیجیتال مارکتینگ را پشت سر بگذارید.شرکت پدیده تجارت دوره های آموزشی دیجیتال مارکتینگ و زیرشاخه های آن را بطور کامل و حرفه ای با کادر آموزشی مجرب و کاربلد در اختیار هنرجویان علاقه مندی چون شما میگذارد.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید