آموزش فعالسازی SSL + مزایای استفاده از آن

SSL چیست و چه کاربردی دارد؟
0
(0)

شاید هنگام مرور وب سایت هایی که نیاز به دادن اطلاعات حساس دارند ، مانند وقتی که قبوض را بصورت آنلاین پرداخت می کردید ، این موارد اضافی را مشاهده کرده اید گواهینامه های SSL یک پرونده کوچک داده هستند که به صورت یک لینک رمزگذاری شده بین یک سرور وب و یک مرورگر ایجاد می کنند. این پیوند تضمین می کند که تمام داده های منتقل شده بین وب سرور و مرورگر خصوصی باقی می مانندSSL  فناوری امنیتی است. این یک پروتکل برای سرورها و مرورگرهای وب است که از خصوصی بودن داده های منتقل شده بین این دو اطمینان حاصل می کند. این کار با استفاده از یک لینک رمزگذاری شده انجام می شود که سرور و مرورگر را به هم متصل می کند. موضوع مقاله ما SSL چیست و چه کاربردی دارد؟ می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر و درک بهتر این موضوع می توانید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

SSL چیست و چه کاربردی دارد؟

SSL مخفف Secure Sockets Layer است و به طور خلاصه ، این فناوری استاندارد برای ایمن نگه داشتن اتصال به اینترنت و محافظت از هرگونه اطلاعات حساس است که بین دو سیستم ارسال می شود ، و از خواندن مجرمان و تغییر هرگونه اطلاعات منتقل شده ، از جمله جزئیات شخصی احتمالی جلوگیری می کند. این دو سیستم می توانند یک سرور و یک سرویس گیرنده (به عنوان مثال یک وب سایت و مرورگر خرید) یا یک سرور به سرور باشند (به عنوان مثال برنامه ای با اطلاعات قابل شناسایی شخصی یا دارای اطلاعات حقوق و دستمزد).

این کار را با اطمینان از اینکه خواندن داده های منتقل شده بین کاربران و سایت ها یا بین دو سیستم امکان پذیر نیست ، انجام می دهد. این از الگوریتم های رمزگذاری برای مخلوط کردن داده ها در حین انتقال استفاده می کند و مانع از خواندن آن توسط هکرها هنگام ارسال از طریق اتصال می شود. این اطلاعات می تواند هر چیز حساس یا شخصی باشد که می تواند شامل شماره کارت اعتباری و سایر اطلاعات مالی ، نام و آدرس باشد.

ای مشاغل آنلاین یا وب سایت هایی که پرداخت کارت اعتباری یا نقدی را قبول می کنند ، یا انتقال اطلاعات شخصی یا حساس مانند نام و آدرس را شامل می شود ، یک گواهی SSL برای امنیت وب سایت یک ضرورت است. این یک روش اساسی برای اطمینان از ایمن بودن سایت ها و محافظت از مشتریان است ، اما از اهمیت بسیار بیشتری نیز به ظاهر امنیت سایت های آنلاین می افزاید.

یک گواهینامه SSL در سمت سرور نصب شده است اما نشانه های تصویری در مرورگر وجود دارد که می تواند به کاربران بگوید توسط SSL محافظت می شوند. در مرحله اول ، اگر SSL در سایت وجود داشته باشد ، کاربران https: // را در ابتدای آدرس وب به جای http: // مشاهده می کنند (عبارت “s” اضافی “امن”). بسته به اینکه چه درجه اعتبار سنجی به کسب و کار داده می شود ، ممکن است اتصال ایمن با حضور یک نماد قفل یا یک سیگنال نوار آدرس سبز نشان داده شود.

یکی از مهمترین مولفه های تجارت آنلاین ایجاد یک فضای قابل اعتماد است که مشتریان بالقوه در خرید اطمینان داشته باشند. گواهینامه های SSL با ایجاد یک اتصال امن ، پایه اعتماد را ایجاد می کنند. برای اطمینان از ایمن بودن بازدیدکنندگان از اتصال آنها ، مرورگرها نشانه های بصری خاصی را ارائه می دهند که ما آنها را شاخص های EV می نامیم – از قفل سبز گرفته تا نوار URL مارک دار.گواهینامه های SSL دارای یک جفت کلید هستند: یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی. این کلیدها با هم کار می کنند تا یک اتصال رمزگذاری شده برقرار کنند. این گواهی همچنین حاوی مواردی است که “موضوع” نامیده می شود ، که هویت صاحب گواهی / وب سایت است.

مزایای استفاده ازSSL

۱- SSLاز داده ها محافظت می کند

عملکرد اصلی یک گواهینامه SSL محافظت از ارتباطات سرور و مشتری است. هنگام نصب SSL ، هر بیت از اطلاعات رمزگذاری می شود.

۲- SSL هویت شما را تأیید می کند

دومین وظیفه اصلی گواهی SSL ارائه تأیید اعتبار به یک وب سایت است. تأیید هویت یکی از مهمترین جنبه های امنیت وب است. در این واقعیت که اینترنت به طور فزاینده ای فریبنده است شکی نیست.

۳- رتبه بندی بهتر موتور جستجو

در سال ۲۰۱۴ ، گوگل تغییراتی در الگوریتم خود ایجاد کرد تا بتواند دست برتر را به وب سایت های دارای HTTPS بدهد. این امر در مطالعات مختلف انجام شده توسط متخصصان سئو در سراسر جهان مشهود است.

۴- SSL به شما در ارضای نیازهای PCI / DSS کمک می کند

اگر پرداخت آنلاین را قبول می کنید ، باید یک یا دو مورد راجع به الزامات PCI / DSS بدانید. برای دریافت پرداخت آنلاین ، وب سایت شما باید با PCI سازگار باشد.

۵-  SSLاعتماد مشتری را بهبود می بخشد

اگر به ما بستگی داشت ، نام SSL (لایه سوکت امن) را به TTL (لایه انتقال اعتماد) تغییر می دادیم. جدا از رمزگذاری و احراز هویت ، گواهینامه های SSL از نظر اعتماد مشتری بسیار حیاتی هستند.

SSL چه کاربردی دارد ؟

پروتکل SSL همیشه برای رمزگذاری و ایمن سازی داده های ارسالی استفاده شده است. هر بار که یک نسخه جدید و ایمن تر منتشر می شد ، فقط شماره نسخه تغییر داده می شد تا تغییر را منعکس کند.

Secure Sockets Layer (SSL) یک فناوری امنیتی استاندارد برای ایجاد پیوند رمزگذاری شده بین یک سرور و یک سرویس گیرنده است – نوعاً یک وب سرور (وب سایت) و یک مرورگر ، یا یک سرور ایمیل و یک سرویس گیرنده نامه  است.

SSL اجازه می دهد تا اطلاعات حساس مانند شماره کارت اعتباری ، شماره های تأمین اجتماعی و اطلاعات ورود به سیستم به طور ایمن منتقل شوند. به طور معمول ، داده های ارسالی بین مرورگرها و وب سرورها با متن ساده ارسال می شوند – شما را در برابر شنودها آسیب پذیر می کند. اگر یک مهاجم بتواند تمام داده های ارسال شده بین یک مرورگر و یک وب سرور را رهگیری کند ، می تواند آن اطلاعات را ببیند و استفاده کند.

به طور خاص ، SSL یک پروتکل امنیتی است. پروتکل ها نحوه استفاده از الگوریتم ها را توصیف می کنند. در این حالت ، پروتکل SSL متغیرهای رمزگذاری را برای پیوند و داده های منتقل شده تعیین می کند.

همه مرورگرها توانایی تعامل با وب سرورهای امن با استفاده از پروتکل SSL را دارند. با این حال ، مرورگر و سرور به آنچه SSL Certificate نامیده می شود نیاز دارند تا بتوانند اتصال ایمنی برقرار کنند.

SSL هر روز داده های میلیون ها نفر را در اینترنت ایمن می کند ، به ویژه در هنگام معاملات آنلاین یا هنگام انتقال اطلاعات محرمانه. کاربران اینترنت آمده اند که امنیت آنلاین خود را با نماد قفل همراه با یک وب سایت دارای امنیت SSL یا یک نوار آدرس سبز همراه با یک وب سایت با امنیت SSL با اعتبار سنجی مرتبط می کنند. وب سایت های دارای امنیت SSL نیز به جای http با httpS شروع می شوند.

سخنان پایانی

مو ضوع ما در این مقاله  SSL چیست و چه کاربردی دارد؟ بود.هنگام ارتباط مشتری و سرور ، لایه سوکت امن (SSL) با ارائه بررسی های احراز هویت ، رمزگذاری و یکپارچگی ، خصوصی بودن و امنیت ارتباطات را تضمین می کند. یک فرض کلی این است که دست دادن SSL و انتقال داده SSL فقط بین یک مرورگر وب و یک وب سرور اتفاق می افتد ، بنابراین گواهینامه های SSL فقط برای سرورهای وب در زیرساخت کلی IT مورد نیاز است. در واقع از گواهینامه های SSL می توان برای بسیاری از برنامه های اصلی در زیرساخت IT استفاده کرد – وب سرورها ، سرورهای برنامه جاوا ، پایگاه داده (Oracle ، SQL) ، سرورهای Microsoft Active Directory و سرورهای نامه مانند Microsoft Exchange همگی می توانند از SSL استفاده کنند.برای آموزش و یادگیری به شرکت پدیده تجارت مراجعه فرمایید تا حرفه ای شوید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید