UI و UX چیست؟ + آموزش استفاده در سایت

UI و UX در طراحی وب سایت چیست؟
0
(0)

UI و UX در طراحی سایت چیست

طراحی UX نحوه عملکرد یک محصول یا نرم افزار است یک مهارت اجتماعی ، تحلیلی و داستان سرایی است. شما باید بتوانید با مردم صحبت کنید و آنها را وادار کنید تا نیازهای شما را برای شما بازگو کنند و سپس از این داده ها تفسیر و استفاده کنید تا سناریوهای احتمالی را که در آن کاربر شما با محصول شما تعامل دارد یا از آن استفاده می کند ، ارائه دهید. شما فرضیه خود را آزمایش می کنید و به طور مداوم بر اساس بازخورد کاربر تنظیم می کنید تا تقاطع محصول و تجربه کاربر از آن را خوشایندتر کنید.

نقش یک طراحUI و UX در طراحی سایت چیست

همه چیز در مورد استراتژی و محتوا است. یک طراح تجربه کاربر به نحوه استفاده و تعامل با بهترین وجه محتوا می پردازد. این از تجزیه و تحلیل رقبا ، تجزیه و تحلیل مشتری و ساختار و استراتژی محتوا گرفته شده است این یک رشته اول کاربر است. وظیفه طراح User Experience این است که بهترین روش تعامل کاربر با محصول را بفهمد و کار آنها هرگز انجام نشده است – نظرات و تعاملات کاربر همیشه در حال تغییر است و وظیفه طراح UX است که به طور مداوم تعاملات را تطبیق داده و دوباره به آنها فکر کند. طراح UX همیشه نیازهای مشاغل را به نیازهای کاربر متصل می کند.

UI در وب سایت چیست؟

UX به رفتارها، احساسات و حالت های کاربران گفته می شود که در زمان استفاده از یک سیستم خاص یا محصول در آنها رخ می دهد. تجربه کاربران می تواند تمامی عواطف، اعتقادات، مزیت ها، پاسخ های فیزیکی و روانی، رفتارها و اجراها قبل از زمان استفاده، در زمان استفاده از سایت و بعد از آن را در بر بگیرد. بنابراین یکی از وظایف مهم طراحان سایت در زمانی طراحی، ایجاد محیطی زیبا برای کاربران می باشد. به طوری که به احساسات و هیجانات کاربران توجه ویژه شود. سایت باید به گونه ای طراحی شود که احساسات کاربر را درگیر خود کند.

طراح UX / UI چه کاری انجام می دهد؟

UX مخفف تجربه کاربر و UI مخفف رابط کاربری است یک طراح با شناسایی مشکلاتی که مردم در زندگی خود دارند – در مدرسه ، خانه ، محل کار ، سالن ورزشی ، هرجای دیگر – شروع می شود. سپس طراحان می فهمند که چگونه یک وب سایت یا برنامه در رایانه یا تلفنشان می تواند به مردم در حل این مشکلات کمک کند. طراحی حل مشکلات است ، ایجاد هنر نیست یک طرح باید در توانایی و مارک شرکتی که به آن نیاز دارد متناسب باشد.

طراحان و توسعه دهندگان چگونه برای ساختUI و UX در طراحی وب سایت چیست

طراحان و توسعه دهندگان ممکن است مسئولیت نوشتن یا تکمیل نیازهای پروژه و کار با مشتری یا مدیر محصول را داشته باشند. به نظر من بهترین تیم های نرم افزاری طراحان و توسعه دهندگان را برای کار با یکدیگر ادغام می کنند. روش هایی که به عنوان تیم های چابک ، ناب یا متعادل شناخته می شوند ، در صورت اجرای خوب این نوع همکاری عمیق را تشویق می کنند. این فقط داشتن جلسات یک بار در هفته با هم نیست ، بلکه در واقع کار با هم در یک فضا است. توسعه دهنده این نرم افزار را کدگذاری می کند تا صفحه به شکلی که طراح می خواهد به نظر برسد.

اما راه های زیادی برای همکاری وجود دارد. به عنوان مثال ، من توسعه دهندگان را در کارهای تحقیقاتی تیم طراحی خود آورده ام. آنها فقط گزارش را در انتها نمی بینند یا یک فیلم را مشاهده نمی کنند ، بلکه در واقع از همان ابتدا در آن شرکت می کنند.

در اواخر NYCDA UX / UI Design Immersive ، دانشجویان ما گاهی اوقات پروژه های توسعه دهندگان را نقد می کنند و به آنها کمک می کنند. و بالعکس – ممکن است دانش آموزانی از کلاس مهندسی نرم افزار به دانشجویان دانشجویان طراحی نگاه کنند و در مورد اجرا بپرسند یا حتی از نمونه اولیه دانشجوی طراحی برای یک پروژه کدگذاری استفاده کنند

تفاوت UI و UX در طراحی سایت چیست

UI و UX در بسیاری موارد به جای یکدیگر استفاده می شند. در حالی که این دو تفاوت زیادی با یکدیگر دارند؛ از جمله:

-UI تنها بخشی از UX محسوب می شود. کل یک محصول UX است و برای تاثیرگذاری بر مخاطبان استفاده می شود. در حالی که UI در زیر مجموعه آن قرار می گیرد و برای تامین هدف های UX استفاده می شود.

-برای داشتن طراحی تاثیر گذار یا UX، استفاده از UI ضرورت دارد. بدون وجود طراحی UX سایت ظاهری زیبا و خیرکننده دارد. اما عملکرد آن ضعیف خواهد بود.

-برای داشتن طراحی UX باید به مفاهیم روانشناسی دقت کرد. به همین دلیل این نوع طراحی انتزاعی است. در حالی که در طراحی UI از ابزارهای عینی و قابل مشاهده ای همچون تصاویر، ویدئو، دیاگرام و … استفاده می شود.

-طراحی UI به سلیقه طراح سایت بستگی دارد. در حالی که برای داشتن سایت مطابق با اصول طراحی UX، باید به خواست کاربران و نیازهای آنان دقت شود.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

  Smaghyday
  2023-01

  متشکرم از محتواها و اموزش های خوبی که در پدیده لرن منتشر میکنید

  0
  0
   کارشناس پدیده لرن
   2023-01

   درود بر شما.
   از محبت شما سپاسگزاریم.

   0
   0
  سید
  2023-01

  بنده به شخصه مقالات آموزشی این وبسایت رو دنبال میکنم.
  خیلی ممنون از مقالات خوبتون

  0
  0
   کارشناس پدیده لرن
   2023-01

   درود بر شما.
   از محبت شما سپاسگزاریم.

   0
   0
  Smaghyday
  2023-01

  بسیار کامل و جامع. منتظر پست های بعدی هستیم
  سپاسگزارم

  0
  0
   کارشناس پدیده لرن
   2023-01

   درود بر شما.
   از محبت شما سپاسگزاریم.

   0
   0

نظر دهید